Projekt domu nowoczesnego na wąską działkę

LK&1173

Projekt tego domu o bardzo nowoczesnej bryle został podyktowany przez wymiary niezwykle wąskiej działki budowlanej, na której ma stanąć (działka ma jedynie 14 m szerokości!) Inwestorowi mimo ograniczeń  spowodowanych wymiarami działki, zależało projekcie domu nowoczesnego o dużej ilości przeszkleń, które zapewniają doskonałe doświetlenie pomieszczeń światłem słonecznym. Z tego powodu dom został zaprojektowany w ten sposób, że w jego bryle zastosowano trzy głębokie wcięcia, które powiększają płaszczyznę budynku, do której bezposrednio bedzie docierało słońce.

LK1173_PERSPEKTYWA OGRODOWA2

Jest to projekt domu pietrowego z piwnicą oraz dwoma garażami – jednym usytuowanym na parterze i drugim w piwnicy. Parter to głównie strefa dzienna – kuchnia, jadalnia i salon oraz strefa pracy – wygodny gabinet. Ponadto na parterze zaprojektowano niewielki pokój, który może służyć jako dodatkowa sypialnia, np. dla gości. Piętro to przestrzeń dedykowana odpoczynkowi – 3 komfortowe  sypialnie, 3 łazienki, przestronna garderoba oraz biblioteka i kącik zabaw dla dzieci.

LK1173_PERSPEKTYWA OGRODOWA

Taras jest przestronny, z podłogą wykończoną drewnem teakowym i zewnętrznym kominkiem

Jednym z wyróżników oraz niewątpliwie „smaczkiem” projektu jest piwnica, w której mieszczą się garaż 2 -stanowiskowy, bardzo przestronna (ponad 80 m2) sala fitness oraz pomieszczenie rekreacyjne. Pomieszczenie rekreacyjne jest wyposażone w wygodny barek, jedna ze ścian została w całosci przeszklona, co umożliwia  wgląd na część garażową.  Samochody są wielka pasją Inwestora i chciał mieć możliwość cieszenia sie ich widokiem podczas odpoczynku.

Część posadzki na parterze została wykonana ze szkła więc stanowi ona jednocześnie okno sufitowe doświetlające  pomieszczenia w piwnicy. Tym samym spełnione zostało jedno z głownych założeń projektu postawionych przez Inwestora, ze dom ma byc maksymalnie doświetlony naturalnym światłem. Dzięki ciekawym i nietypowym rozwiązaniom architektonicznym dociera ono nawet do pomieszczeń usytuowanych poniżej poziomu gruntu.

Piwnica

Rzut piwnicy: 1 – Korytarz 2 – Pomieszczenie rekreacyjne 3 – Fitness 4 – Garaż

Bardzo ciekawie zostało zaprojektowane piętro. Główna sypialnia jest pomieszczeniem niezwykle komfortowym: przestronnym, z własną garderobą i luksusową łazienką. Przez duże, przesuwane panoramiczne drzwi przechodzi się na zadaszony taras. Dodatkowo, bezpośrednio z tej sypialni można przejść do niewielkiej bibloteki, która znajduje się na antresoli nad pokojem dziennym.

LK1173_WNETRZE10

LK1173_WNETRZE11

LK1173_WNETRZE6

 

Po drugiej stronie piętra, oddzielone dużym korytarzem mieszczą się dwie mniejsze, ale równie komfortowe sypialnie, zaprojektowane jako pokoje dla dzieci. Jeden z nich ma bezpośrednie wyjście na kolejny zadaszony taras. Między obiema sypialniami znajduje się część wspólna, kącik zabaw dzieci – został on wygospodarowany na antresoli nad głównym wejściem.

Materiały, które zostały zastosowane na elewacjach to tynk sylikonowy w kolorze białym, cegła klinkierowa jasno – i ciemnopopielata. Materiały wykończeniowe to jasne płyty granitowe oraz drewno teakowe na tarasie, beton architektoniczny do wykonania  zjazdu do garażu. Okna i drzwi: aluminiowe, trzyszybowe oraz szyby gięte.

 

Projekt LK&1173

powierzchnia użytkowa: 344,66 m2

minimalne wymiary działki: 42,40 x 13,19 m

Szczegółowe informacje oraz dane techniczne projektu sa zamieszczone na stronie LK&Projekt

 

5 thoughts on “Projekt domu nowoczesnego na wąską działkę

 • Marzec 25, 2015 at 12:07 pm
  Permalink

  Piękne wykończenie, nowoczesny i przemyślany projekt. Super!

  Reply
 • Kwiecień 24, 2015 at 7:33 am
  Permalink

  Interesujacy artykul. Zachowalem twoja strone w ulubionych.
  Teraz bede tu czesciej zagladal. Powinienes jedynie zmienic szate
  graficzna bo ta wyglada troche nieciekawie.

  Reply
 • Styczeń 30, 2016 at 9:46 pm
  Permalink

  Bardzo ciekawy projekt. Sprawia wrażenie funkcjonalnego a bryła ma sporo ponadczasowej świeżości. Porównuję go sobie z projektem nad którym się poważnie zastanawiam LK1137. Może ktoś z Was mógłby coś powiedzieć pod kątem tego projektu?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *