Mały i nowoczesny

LK&875

Etyka architektury nie polega na poszukiwaniu ascetycznej prostoty za wszelka cenę, lecz na przestrzeganiu starej zasady decorum, czyli zgodności charakteru projektowanej przestrzeni z naturą przypisanych jej czynności, doświadczeń i doznań.

Gabriela Świtek

Dziś chciałem zaprezentować jeden z moich projektów, który powstał już jakiś czas temu. Głównym założeniem projektowym było stworzenie interesujących wnętrz, które będą bezpośrednio korespondowały z przestrzenią zewnętrzną od strony ogrodowej, która tworzą tafla wody, deski tarasowe, kamienna posadzka i mur.

Dom w swojej stylistyce jest bardzo nowoczesny, nawiązuje do polskiego modernizmu, na stosunkowo niewielkiej przestrzeni (171 m2) rozmieszczone są w pełni funkcjonalne i przemyślane rozwiązania architektoniczne. Na piętrze usytuowane są wygodne sypialnie z garderobami, duża łazienka oraz pralnia. Wszystkie pokoje mają dostęp do przestronnych i zadaszonych tarasów z widokiem na ogród.  Na jednym z nich, dodatkowo zaprojektowałem zewnętrzny kominek.

W większości planów zagospodarowania przestrzennego wymagany jest dach, w tym projekcie nowoczesna forma została częściowo pokryta dachem, co tworzy harmonijną kompozycje i rozwiązuje powyżej wspomniany problem

Projekt jest dostępny w e-sklepie www.lk-projekt.pl.

Projekt LK&875

wizualizacja projektu – front

512ccba565283875_c

projekt od strony ogrodu

Trwałość, użyteczność i piękno

LK929

Przestrzeń architektoniczna obejmuje, zatrzymuje, wzmacnia i koncentruje nasze myśli i chroni je przed zagubieniem.

Możemy marzyć i odczuwać nasze bycie na zewnątrz, lecz aby jasno myśleć, potrzebujemy architektonicznej geometrii i spokoju. 

Juhani Pallasamaa

Projekt LK&929

wizualizacja domu od strony ogrodu

Zamysłem niniejszego bloga jest dzielenie się z Wami moją pasją i inspiracjami, które czerpię z otaczającej mnie rzeczywistości – tej codziennej i tej bardziej niezwykłej, związanej z moimi podróżami. Jednak największa przygodą mojego życia była i jest moja praca architekta.

Dlatego też, od czasu do czasu zaprezentuję tu swoje projekty, wszystkie pochodzące z  mojej autorskiej pracowni LK&Projekt, przedstawię historie ich powstawania, refleksje jakie pozostały po pracy nad nimi,

Projekt LK&929

LK&929

 

Słowo na powitanie…

Witam na moim blogu, który powstał z potrzeby podzielenia się moją największą pasją i zarazem sposobem na życie – ARCHITEKTURĄ.

Pasja ta wymaga ciągłego kontaktu z tym co otacza, inspiracji płynącej z zewnętrznego świata i natchnienia, które daje piękno z którym stykamy się każdego dnia.

Ja czerpie ją z wielu źródeł, głównymi są moje podróże po świecie, muzyka i rozmowy z ludźmi, dla których tworzę ich najważniejsze miejsce na świecie – ich dom.

I do tego świata chcę Was zaprosić.

Będę zaszczycony mogąc dzielić się z Wami moim odkrywaniem architektury każdego dnia na nowo, moją pasją projektowania.